Tipy na zimu

Široké zimní sportovní vyžití v Jeseníkách

Snowbike Kolovna

Výlety do kopců na zimní verzi horského kola. Na kola v zimě? Proč ne! Jízda na speciálně upraveném snowbike vás dovede na místa, kam byste se v zimě jinak nedostali. Snowbike slibuje krásné výhledy do zimní přírody i radost ze vzrušujícího zážitku. Díky speciálně upravenému plášti je zimní kolo bezpečné a vhodné i pro starší děti.

Další zajímavosti si můžete přečíst zde.

Snowcart Ramzová

Zážitková jízda ve speciálních sáňkách s plně odpruženým sedlem. Na sněhu nemusíte nutně jenom lyžovat. Pořádnou dávku dobrodružství slibuje nejznámější české snowcart a snowtubing středisko. Je jenom na vás, zda zvolíte jízdu na speciálních sáňkách či upřednostníte upravenou nafukovací duši. Obojí je skvělá zábava!

Detaily snowcatu i snowrtubingu si můžete prostudovat zde.

Jízda rolbou

Jízda po zasněžených vrcholcích hor v nejmodernějším stroji na současném trhu. Svezete se přímo v kabině řidiče rolby s výkonem až 400 koní. Tyto sněžné krásky váží 11 tun a jsou vhodné pro úpravu středně těžkých až těžkých terénů.

Informace o cenách a časech odjezdů se dočtete zde.

Červenohorské sedlo

Oblíbené lyžařské středisko se skvělým vybavením a dobrou dopravní dostupností. Červenohorské sedlo leží na moravsko-slezské hranici a své návštěvníky láká na výborné podmínky ke sjezdovému lyžování. Za pozornost stojí každoroční migrace ptáků, kterou je zde možné pozorovat.

Další zajímavosti si můžete přečíst zde.

Tipy na léto

Nezapomenutelné okamžiky v překrásném horském terénu

Biskupská hora

Pěší hraniční přechod do Polska i nejstarší rozhledna v Jeseníkách. Při dobré viditelnosti lze dohlédnout do Vratislavi nebo na nejvyšší vrcholky Vysokých Tater. Místo je dobře dostupné po značených turistických stezkách, výchozím bodem je obec Zlaté hory (přibližně 20 kilometrů od Jeseníku).

Podrobnější informace si prohlédněte zde.

Adrenalin Park v České Vsi

Dobrodružný den s paintballem, lanovým centrem, obřími čtyřkolkami i výletem na kánoi. Park je oblíbeným místem rodin se staršími dětmi i všech milovníků dobrodružství. Zaskákejte si na trampolínách nebo si zastřílejte z luku. Do České Vsi se pohodlně dostanete autem i autobusovou dopravou.

Stránky Adrenalin parku si můžete prohlédnout zde.

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice. Většina objektů se nachází pod zemí, stavby na povrchu jsou ohleduplně začleněny do okolní přírody a vytvářejí s ní harmonický celek. Tento technický unikát rozhodně stojí za návštěvu.

Více informací si můžete přečíst zde.

Bobová dráha

Vítr ve vlasech na jedné z nejzajímavějších bobových drah v České republice. Atrakce, dlouhá 808 metrů, je nejstarší svého druhu u nás. Užijte si adrenalinovou jízdu v patnácti zatáčkách o rychlosti až 45 km/h. Jízda na bobové dráze je bezpečná a přístupná dětem od šesti let. Dráha je součástí sportovního areálu Kaste.

Více informací si můžete přečíst zde.

Památky a kultura

Romantické hrady, výstavní zámky a jiné

Rejvíz – Mechové jezírko

Naučná stezka k jedné z nejvýznamnějších přírodních památek České republiky. Mechové jezírko se právem těší veliké oblibě návštěvníků CHKO. Největší moravské rašeliniště se skrývá v lesním komplexu a od města Jeseník je vzdáleno asi 12 kilometrů. V jeho blízkém okolí naleznete řadu dalších přírodních pokladů i naučné stezky.

Více informací o Mechovém jezírku si můžete přečíst zde.

Zámek Jánský Vrch

Rozlehlý barokní zámek na hranicích s Polskem. Udržovaná kulturní památka je hrdou dominantou obce Javorník a láká své návštěvníky k prohlídkám především v letních měsících. Návštěvníkům jsou zpřístupněny dva okruhy, plné vzpomínek na historii hradu.

Aktuální informace o prohlídkách si prosím prostudujte zde.

Hrad Žulová

Opravdová rarita Jeseníků z počátku 19. století. Hrad, přestavěný na kostel, naleznete v městečku Žulová. Z původní stavby se zachovala jen věž, dnes sloužící jako zvonice. Místo, které od postavení v roce 1290 odolávalo nájezdům Švédů i třicetileté válce, je zajímavým cílem výletů pro všechny milovníky památek a architektury.

Další informace o této raritě si můžete přečíst zde.

Ruční papírna Velké Losiny

Staré papírnické řemeslo v papírně, fungující přes 400 let. Papírna ze 16.století, postavená na území panství moravského rodu Žerotínů, je ozdobou tohoto malebného lázeňského města. Areál byl v roce 2001 prohlášen za národní kulturní památku. Místo, které nemá v České republice obdoby, je poslední vzpomínkou na staré papírnické řemeslo u nás.

Více informace si můžete prostudovat zde.